9. ročník je v cíli Tri Klub Příbram

Víte, co má společného Euforický slimák, Modrá smršť a Báječné ženy v běhu?

To všechno jsou názvy týmů, které v loňském roce absolvovaly Příbramský půlmaraton jako čtyřčlenné štafety. Originální a často vtipná pojmenování se již stala folklórem při pohledu na startovní listinu. Právě štafetový závod, který se běží současně se závodem jednotlivců, je unikátním prvkem příbramského městského běhu. Kde jinde by se mohli potkat Denisky otroci a Závodní želvy, abychom vytáhli další perly z loňských výsledků.

Pokud si tedy netroufáte na celý půlmaraton, můžete ho absolvovat jako štafetový tým. Na každého ze čtveřice běžců bude místo 21,1 kilometru čekat „jen“ jeden okruh městem o délce asi 5,5 kilometru. Tato trasa je vhodná i pro školáky, kteří mohou složit tým ze studentů a učitelů a přihlásit se zdarma do Poháru škol.

SKÁČU RADOSTÍ

V čem je týmové závodění odlišné od individuálního startu? „Hlavní rozdíl je v tom, že neběžíte jen sám za sebe. Nemůžete si v půlce trati říct, že už nemůžete, že se na to vyprdnete, a jen tak jít na párek,“ glosuje Petr Svoboda, reprezentant týmu Svobíci z RSka a jeden z hlavních tahounů skupiny Rozběháme Příbram na Facebooku.

Těší ho, že se závod po několika letech vrátí do ulic. „Křečkovitá trať okolo Nováku a Fialáku se mi moc nelíbila a skáču radostí, že se půlmaraton vrací do města. I když vím, že nedočkavcům za volantem zase budou naskakovat žíly na čele, je to pro mě nízká cena za atraktivnost závodu,“ vysvětluje.

DOBRÝ POCIT ZARUČENÝ

Společný závod je – alespoň občas – důvodem také ke společnému tréninku. Někteří běžci využívají moderní technologie a trénují dohromady alespoň virtuálně díky fitness aplikacím. „Motivujeme se tam v rámci měsíčních výzev,“ dodává další z účastnic štafetového půlmaratonu Kateřina Volfová oblékající dres týmu Březohorské katastrofy

„Poběžíme jako tým a každý z nás do toho dá bezesporu maximum bez ohledu na to, kolikátý bude běžet. Boj o medaile nám nehrozí, takže tím se stresovat nemusíme. Běžíme si pro dobrý pocit a ten je zaručený předem,“ popisuje.

P.S. Do konce března mají štafetové týmy startovné za 900 korun, poté za 1200 korun. Firemní štafety zaplatí při včasné registraci 1200 korun, později 1600 korun – v ceně je i občerstvení nejen na trati a v cíli, ale i ve fan zóně po doběhu

Online registrace jsou již spuštěné na webu Příbramského půlmaratonu nebo na stránkách Brdského běžeckého poháru. 

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -