9. ročník je v cíli Tri Klub Příbram

PŮLMARATON 2024: NOVÁ TRASA. KUDY SE POBĚŽÍ?


Příbramský půlmaraton, jedna z největších atletických akcí na Příbramsku a v blízkosti CHKO Brdy, se na začátku června opět vrátí do centra města. Oproti prvním ročníkům dozná letošní trasa několika změn.

Po tříletém, a trochu vynuceném azylu v areálu Nového rybníka, se Příbramský půlmaraton letos znovu vrátí do centra města. V pořadí již devátý ročník městského běhu se poběží v sobotu 8. června 2024.

Délka závodu zůstane stejná – na amatérské sportovce ze všech věkových skupin bude čekat celkem 21 098 metrů. Změní se ale trasa, kudy poběží. Organizátoři se rozhodli upravit původní okruh, po kterém se závodilo ulicemi města od prvního Příbramského půlmaratonu v roce 2016.

Takže kudy?

Srdcem celé akce zůstane náměstí T. G. Masaryka, odkud jednotlivci i štafetové týmy vyběhnou do Milínské ulice. Na kruhovém objezdu za rybníkem Kaňka se závodníci nebudou stáčet vpravo, jak bylo zvykem, ale poběží rovně až za Novák. U letního kina je čeká odpočinkový, byť krátký seběh dolů. Tam by se měl peloton napojit na tzv. zelenou páteř města, která jej podél Příbramského potoka přivede až k Hořejší Oboře. Po proběhnutí Dvořákova nábřeží bude následovat mírné stoupání Plzeňskou ulicí zpět na náměstí T. G. Masaryka.

mapa

„Finální mapu trasy ještě ladíme především s ohledem na plánované stavební práce na několika místech ve městě. Snažíme se zachovat systém čtyř přibližně pětikilometrových okruhů, abychom opět nabídli možnost absolvovat půlmaraton také čtyřčlenným týmům. Právě štafetový běh je totiž ve srovnání s podobnými závody v celém Středočeském kraji unikátní,“ vysvětluje Aleš Barášek, člen pořádajícího Tri Klubu Příbram. 


Online registrace jsou již spuštěné na webu Příbramského půlmaratonu nebo na stránkách Brdského běžeckého poháru. Pokud byste chtěli někoho „pošťouchnout“, aby se více hýbal, v prodeji jsou letos nově i dárkové poukazy – jak pro jednotlivce, tak štafety (napište si o ně ZDE).

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -