9. ročník je v cíli Tri Klub Příbram

Příbramský půlmaraton 2021: Jindy, jinde a jinak

Šestý ročník městského běžeckého závodu – letos po zbrusu nové trase, ze které se vám zatočí hlava! 

Kvůli plánovaným pracem na silnicích a dopravním uzavírkám jsme se rozhodli akci přesunout na Novák. Poběží se okruhy kolem Nováku (Nový rybník) a Fialáku (Fialův rybník) – podobně jako při populárním Běhu města Příbrami, ale tentokrát v opačném směru, tedy po směru hodinových ručiček. 

„Městský běh vyžaduje dopravní uzavírky a objízdné trasy, které nejsou aktuálně slučitelné s právě probíhajícími nebo plánovanými rekonstrukcemi dopravních tepen města,“ zdůvodňuje za pořádající Triklub Příbram Aleš Barášek, proč se se letos nepoběží ani obvyklá trať v ulicích Příbrami, ale sportovci se přesunou do sportovně-rekreačního areálu Nový rybník.

Hlavní závod

Co se však nemění, to je délka hlavního závodu (21,1 km) a možnost soutěžit individuálně nebo ve čtyřčlenné štafetě. „Poběžíme okruhy v délce 2,6 kilometru kolem Nováku a Fialáku. Tedy stejnou trasou, kudy vede Běh města Příbrami, jen opačným směrem s krátkým výběhem podél letního kina,“ přibližuje trasu Aleš Barášek. 

Jednotlivci poběží celkem 8 okruhů, každý "štafeťák" bude muset Novák a Fialák obkroužit "jenom" dvakrát.

O sportovní adrenalin nebudou ochuzeny ani děti. Dětské závody jsou na programu od 9.00 (s prezencí od 8.00) a účast je pro děti zdarma. Po vyhlášení výsledků dětských kategorií se na start v půl dvanácté postaví jednotlivci a „jedničky“ štafet. Vítěze dospělých budeme znát ve 14.30.

Poběžíte? Zafandíte?

Registrace online: https://www.brdskypohar.cz/info_zavodu.php?id_zavodu=13 

Aktuální informace: www.facebook.com/events/452886296156872 

Propozice: www.pribramskypulmaraton.cz 

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -