9. ročník je v cíli Tri Klub Příbram

Běhat osmkrát dokola? Hlava se netočí, ale perfektně vyčistí

Letošní přesun Příbramského půlmaratonu do nové lokace s sebou přinesl několik novinek – tou nejvýraznější je samozřejmě nová trasa a taky změna v počtech. Jestli dosud stačilo běžcům absolvovat 4 velké okruhy centrem města, nově poběží celkem 8 menších okruhů kolem Nováku (Nový rybník) a Fialáku (Fialův rybník).

Bude se vám z toho točit hlava? “Hlava se netočí, náhodou se perfektně vyčistí, člověk prostě jenom běží a běží,” svěřila se nám Bohunka Mudrová, která si novou trať v rámci tréninku několikrát cvičně zaběhla a pro niž je Příbramský půlmaraton osudový závod.

Půlmaraton kolem dvou rybníků má pro běžce několik benefitů:

Ale samozřejmě s sebou nová trasa nese i negativa v podobě zdánlivě nekončícího kroužení neustále dokola. “Krize přichází většinou na 5. nebo na 6. okruhu, kdy už se chce běžet domů… Ale to se překoná na 7. okruhu, protože pak zbývá už jen jeden do cíle,” doplnila Bohunka Mudrová, která nový půlmaraton už tréninkově několikrát zaběhla. A jak letošní trať hodnotí? „Je to něco mezi mentálním očistou a očistcem. Taková posilovna trpělivosti a vůle, což se vám v životě rozhodně neztratí,“ popisuje s trochou nadsázky.

Pro týmové běžce z firemních, školních nebo klasických štafet je samozřejmě nová trať milosrdnější. Kolem Nováku a Fialáku se proběhnou každý “jen” dvakrát, než měřící čip předají dalšímu štafeťákovi. Startovat se bude jako obvykle na Nováku, běží se po směru hodinových ručiček (tedy v opačném směru než při tradičním Běhu města Příbrami, který bude pro sportovce přichystaný na první říjnovou sobotu.


P.S. Pokud byste chtěli ještě větší běžecké “rodeo”, dejte nám vědět, zajistíme vám návštěvu v nedávno dostavěné kancelářské budově Visionary v pražských Holišovicích. Ta byla první budovou v Česku, která má na střeše běžeckou dráhu. Měří 130 metrů, takže – ano, počítáte správně – abyste si odběhli půlmaraton, musíte po střeše dát 162 koleček.

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -