9. ročník je v cíli Tri Klub Příbram

Půlmaraton 2024 pro Vojtu Nováka a Lenku Šatavovou

SO 8. 6. 2024, Příbram – Devátý ročník Příbramského půlmaratonu se vrátil zpátky do centra města a doběhl do svého cíle. Závodní den přilákal téměř o polovinu více bežců a běžkyň oproti srovnání s loňským ročníkem. Celkem se jich na start postavilo více než 600.

Podrobný report ze závodu najdete také ZDE

Hlavní závod na 21 098 metrů po zbrusu nové trati nejrychleji zdolal podle očekávání Vojta Novák v čase 1:15:21 hod. – traťový rekord přesto odolal. V ženské kategorii bere zlatou medaili Lenka Šatavová, té se podařilo obhájit loňské prvenství a navíc si o několik desítek vteřin vylepšila čas na 1:28:40 hod.

Pohár za trium ve štafetovém závodu na 21 km putuje čtveřici, která startovala pod název Luky Training Group, která doběhla do cíle za 1:14:39 hod. Také Pohár škol má své vítěze – nejrychleji mezi pedagogy nebo učiteli z příbramským škol trať absolvovala štafeta GaSOŠE Sedlčany v čase 1:24:23.

Dopoledne patřilo dětem a juniorům. Do dětských závodů nastoupilo více než 200 běžců. Kdyby jich přišlo jenom o pět více, padnul by absolutní rekord v účastni nejmenější atletů.

VÝSLEDKY:

Děti, dětské závody – časy kol, celkové výsledky (půlmaraton, štafety, fitness běh), půlmaraton – časy kol,  půlmaraton – věkové kategorie, štafety – kompletní výsledky, fitness běh, VIDEO - záznam doběhu, videoreportáž, FOTOGALERIE 2024

Půlmaraton 2023 pro Petra Švarce a Lenku Šatavovou

Osmý ročník Příbramského půlmaratonu a tedy 8 závodních okruhů kolem Nováku a Fialáku zaběhl nejrychleji Petr Švarc. Celkem závod přilákal více než 430 sportovců.

Nejrychleji byl letos v cíli za 1 hodinu a 25 minut Petr Švarc reprezentující Tri Klub Příbram. O několik vteřin později doběhl Martin Rozmajzl, pro kterého to přitom byla závodní premiéra na půlmaratonské trati. Pro bronz si z Jinců přijel Marián Valek, jenž nepatrně vylepšil svůj loňský výkon.

První fotky od Karolíny Šejnové

Výsledky: Děti, jednotlivci, kategorie, štafety, časy kol

Zdeněk Zeman obhájil loňské vítězství. Nejlepší žena Blanka Šindelářová

7. ročníku Příbramského půlmaratonu se zúčastnilo 157 dětí, pro které se připravili tratě úměrné jejich věku v kategoriích zvlášť pro dívky a chlapce. Štafetového závodu se přihlásilo 42 čtyřčlenných týmů, včetně 14 školních družstev. Absolutně nejlepší štafetou se stal školní tým "Máme pod čepicí" ve složení Vojtěch Novák, Tomáš Vašek, Daniel Kleindienst a Michal Švarc. Trasu 21km zvládli za 1:24:08. V hlavním půlmaratonském závodě se čekal souboj mezi hvězdou brdského poháru Zdeňkem Zemanem a Jiřím Csirikem. Zdeněk Zeman však brzy zcela ovládl závod a zvítězil v čase 1:19:07. Druhý Jiří Csirik o 3 minuty zpět a třetí doběhl Miloslav Viktora z Blovic. Z Blovic přijela i vítězka ženského závodu Blanka Šindelářová 1:33:45. Druhá doběhla Zuzana Požárková 1:37:57 a třetí Michaela Riegerová 1:38:57.

Výsledky: Děti, Jednotlivci, kategorie, štafety, fitness běh, časy kol, záznam doběhu

Zdeněk Zeman a Barbora Amsalem nejlepší na půlmaratonu. Štafetu ovládl dream team Spartaku Praha 4

19.9.2021 - Výsledky v pdf: Děti, 21km celkové, 21km kategorie, 21km štafety, Fitness běh 2,5km, časy kol

Soubory s výsledky 2016 jsou i zde

Další odkazy na fotky a videa ze závodu najdete na webu Brdského běžeckého poháru