Sobota 11.6.2022 Tri Klub Příbram

Máte tým? Uběhněte 21 km jako štafeta

Štafetový běh je v Příbrami velmi populární. Loni se na start postavilo téměř 50 čtyřčlenných družstev. I letos budou mezi sebou bojovat štafety rodinné, školní nebo firemní…

Nedílnou součástí Příbramského půlmaratonu jako sportovního svátku je také štafetový závod – tedy závod čtyřčlenných týmů v nejrůznějším složení. Každý z běžců tak musí absolvovat “jen” přibližně pětikilometrovou trasu.

Přesun běžeckého zázemí na Nový rybník přinesl především pro štafetové běžce vítané zpestření. Každý z nich totiž absolvuje dva okruhy okolo rybníků Novák a Fialák, což přináší dvojnásobnou porci povzbuzování a vzájemného hecování.

Chcete se zaregistrovat? Startovné předem stojí 1600 Kč, na místě v den závodu bude za 2000 Kč. Více informací najdete zde → www.pribramskypulmaraton.cz/1-2-maraton-stafety

Školní, rodinné i firemní

Organizátoři každoročně věnují startovné zdarma všem štafetám, které bojují o Pohár škol – tedy studentům nejen příbramských, ale i dalších škol. “Dělá nám velkou radost, když některé školy postaví i mixované týmy, kde si to na trati spolu rozdají studenti a například učitelé tělocviku,” komentuje za organizátory Aleš Barášek z Tri Klubu Příbram.

Startovné za polovic mohou využít rodinné štafety, kde startují příbuzní v přímé a vedlejší linii (například ve složení: táta, dcera, bratranec a strýc). Právě závodní trasa na 4 × 5,2 km je přitom vhodnou trasou, kde mohou své síly poměřit začínající běžci z řad juniorů se svými zkušenými příbuznými.

Pomyslnou třešničkou na závodním dortu jsou potom firemní štafety. Příkladem jde (nebo běží?) i samotný Městský úřad Příbram, který každoročně na start nominuje několik družstev. Pravidelnou účastnicí jednoho z nich je i Bohumila Mudrová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, pro kterou je Příbramský půlmaraton osudový závod.

Nicméně na start se může přihlásit jakýkoli 4členný tým, i když členy nespojuje pokrevní linie nebo stejné firemní logo na výplatní pásce. A pokud by vás náhodou bylo málo a sháněli byste někoho do štafetového družstva, dejte nám vědět na Facebooku, rádi vás propojíme.

P.S. První ze štafety může běžet kombinaci, tedy hlavní závod i štafetový závod. Vyběhne se dvěma čipy a po odběhnutí prvního štafetového úseku (5,2 km) předá týmový čip druhému běžci. Dál pokračuje pouze se svým čipem na trať dlouhou celkem 21 km.

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -