Sobota 11.6.2022 Tri Klub Příbram

Půlmaraton 2022: Co vás letos čeká?

Příbramský půlmaraton patří mezi největší atletické akce roku ve městě. Loni se ho zúčastnilo více než 400 sportovců všech věkových kategorií, kteří se do Příbrami sjeli z nejrůznějších koutů Česka.

Letošní sedmý ročník, který má v běžeckém kalendáři vyhrazené datum 11. června 2022,  bude mít opět zázemí na Novém rybníku. “Stejně jako v předchozích letech připravíme závody pro všechny zájemce – pro děti a dorost (se startovným zdarma); pro začátečníky fitness běh na 2,5 kilometru; pro týmy možnost absolvovat celou trať formou štafetového běhu; a jako vrchol hlavní závod na 21 097 metrů pro vytrvalce,” vyjmenovává Aleš Barášek za pořádající Tri Klub Příbram.

Právě štafetový běh je v Příbrami velmi populární. Loni se na start postavilo téměř 50 čtyřčlenných družstev. Speciální kategorií mezi nimi jsou štafety, které budou bojovat o Pohár škol a prvenství mezi reprezentanty příbramských firem.

Povolený doping

Prestižní půlmaratonský závod se v Příbrami běhá pravidelně od roku 2016. Loni poprvé se kvůli opravám silnic jeho trať přesunula z centra města na jeden z uzlových bodů “zelené páteře”, kdy účastníci hlavního závodu běhali kolem rybníků Novák a Fialák.

“Letos bude trať stejná. Běžci sice musí absolvovat osm koleček, což zní na první poslech monotónně, ale oproti závodu v ulicích je tato trasa méně kopcovitá a navíc nabízí účastníkům možnost osmkrát sáhnout po povoleném dopingu. Nejen v podobě občerstvovacích stanic, ale zároveň díky častějším průběhům kolem diváků, jejichž povzbuzování žene běžce vpřed,” vysvětluje další zástupce pořádajícího Tri Klubu Příbram Petr Švarc.

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -