Sobota 11.6.2022 Tri Klub Příbram

Primář ARO: Běhání mi pomohlo

Už popáté se letos postaví na start Příbramského půlmaratonu Petr Bilina, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) příbramské nemocnice.

Až v sobotu 11. června zazní na Nováku výstřel ze startovní pistole, rozběhne se na trať sedmého ročníku Příbramského půlmaratonu i Petr Bilina. Z loňského roku bude obhajovat stříbrnou medaili v kategorii do 59 let, navíc na domácí půdě atakoval i svůj půlmaratonský osobák s časem lehce pod 1:26 hod.

“Trasa mi vyhovovala, bylo tam méně kopců, sedlo mi počasí,” ohlíží se za loňským ročníkem, který organizátoři stejně jako letos museli z centra města přesunout na “zelenou páteř” do okolí Nového a Fialova rybníku. “Navíc vloni běžela i moje dcera se svým přítelem. Prostě pěkný den,” dodává primář ARO Oblastní nemocnice Příbram.

Prostě mě to baví

Petr Bilina přitom začal běhat až ve 32 letech. “Necítil jsem se fyzicky dobře, trápila mě nadváha a astma. Do toho hodně stresující práce, celé víkendy ve špitále, noční, přesčasy… Běhání mi pomohlo se lépe se vším vyrovnat,” vzpomíná. Na otázku, zda má nějaké oblíbené tréninkové trasy, odpovídá lakonicky, že běhá tam, kde zrovna je. “Poslední dobou radši v lese, ale ani asfalt a město mi nevadí. Brdy mám rád, dříve jsem je moc neznal, na 'stará kolena' si to tam teď užívám,” doplňuje primář.

Proč vlastně dnes primář ARO Petr Bilina běhá a co ho žene kupředu? “Nic, prostě mě to baví, i když s věkem to trochu víc bolí a regenerace organismu se zpomaluje. Dobíjím se tím, lépe získávám ztracenou rovnováhu a soustředění. Pohyb v krajině je navíc neskutečná svoboda a dobrodružství.”

Příbramský půlmaraton je jedním z nejdelších závodů, který je zařazený do seriálu Brdský běžecký pohár. Kompletní seznam všech zastávek najdete na webu www.brdskypohar.cz

Partneři projektu

Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton - Příbramský půlmaraton -